петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

11 полицајци пуштени на домашно лекување, 26 задржани, но во стабилна состојба

klinika

Последни вести

Единаесет припадници на МВР кои се здобија со повреди во терористичкиот напад во Куманово и беа хоспитализирани на скопските клиники се пуштени на домашно лекување, а дваесет и шест други се задржани, но се во стабилна состојба.

Во судирот на македонската полиција со терористите во Дива населба животот го загубија осум припадници на МВР.

Најчитани вести