понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Стојков продолжува со Скендербег

stojkov

Поврзани вести

Македонскиот репрезентативец и довчерашен член на Работнички, Аце Стојков од денеска и официјално е член на албанскиот тим Скендербег.

Откако ги мина лекарските прегледи, потпиша договор со клубот и веднаш се приклучи на подготовките кои фудбалерите ги одработуваат во Шпанија.

stojkov

Фото: екипа.мк

Најчитани вести