среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

12 лица повредени во земјотрес во Јапонија

Сите настрадани се од Токио и соседната југозападна префектура Канагава.

download (1)

Поврзани вести

Најмалку 12 лица се повредени во Јапонија, по потресот 6 степени по Рихтер, кој ја погоди земјата,  јави ИТАР-ТАСС. Сите настрадани се од Токио и соседната југозападна префектура Канагава.

Силен земјотрес беше регистриран и во централниот дел на Јапонија. Потресите со магнитуда 6  степени по Рихтер беа почувствувани во 28 префектури.   Во моментов во Токио  ситуацијата е нормална. Транспортот работи во нормален режим, а на неколку стотици куќи системот за безбедност  го исклучи  снабдувањето со гас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести