понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

13 години од масакрот кај Вејце

Денска во 9 часот во касарната Илинден на спомен обележјето венци со цвеќе положија делегации на МО и ГШ на АРМ. Во чест на загинатите, во 11 часот во црквата „Св. Богородица“ во Скопје се одржа панахида, а во 12 часот во Македонска Каменица беше организиран тактичко-технички збор.

vejce

Последни вести

По повод 13 години од трагичното загинување на осум припадниците на езбедносните сили од кои четворица од редовите на  АРМ и четворица од составот на МВР.

Денска во 9 часот во касарната Илинден  на спомен обележјето венци со цвеќе положија делегации на МО и ГШ на АРМ. Во чест на загинатите, во 11 часот  во црквата „Св. Богородица“ во Скопје се одржа панахида на која што присуствуваа поранешните и сегашни припадници на единицата за специјални намени „Волци“.  А во  12 часот,  во Македонска Каменица беше организиран тактичко-технички збор.

 

ve

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести