вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Полицијата го разби и последното упориште на терористите

nokje_thumb_medium500_375

Последни вести

Заврши престрелката во Куманово. Според оследните информациите разбиено е и последното упориште на терористите.

Последната група била составена од девет членови. Четворица од нив загинале во престрелките со полицијата, а еден се самоубил. Останатите и се предале на полицијата, објави Алсат.

Најчитани вести