вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Поддршка и благодарност за полицијата и во Битола

bitolchani_poddrshka za policijata

Последни вести

Поддршка и благодарност за Македонската полиција која без никаков страв и одлучност ја брани нашата татковина Република Македонија денес изразија и голем број битолчани.

Битолчани тргнаа од пред фонатаната кај Музејот низ Широк Сокак до Саат кулата (споменик на Македонските бранители).
11253793 10205944163617234 40125743 n
Со овој марш рекоа дека сакаат да се покаже единство во овие тешки моменти на нашата Татковина, а со тоа да дадат поддршка на сите Македонски бранители кои несебично и достоинствено се секогаш први на браникот на слободата.
11225914 10205944152856965 1827093502 n
11262240 10205944163297226 1040614701 nФОТО: ТВ Тера

Најчитани вести