Македонија

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Собрание

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Собрание

Тешка сообраќајна несреќа меѓу автобус со број 16 на ЈСП и автомобил „тојота“ се случи утринава на раскрсницата кај Собранието.

Засега нема информации за повредени лица, сообраќајот се одвива отежнато бидејќи раскрсницата е блокирана од несреќата.

soob-500

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам