понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

17-годишна девојка почина, две се полесно повредени во сообраќајка во Пожаревац

nesreca500

Последни вести

Во сообраќајна несреќа која се случила во близна на Пожаревац една девојка загина, а две се полесно повредени, соопштија денеска од полицијата.

До несреќата дошло вчера попладне кога со автомобил „Пежно 407“ кој бил управуван со неприлагодена брзина удрил во заштитната ограда на патот, по што ја пробил и излетал во провалија.

На лице место починала 17-годишната девојка која била на совозачкото седиште, а со полесни телесни повреди се здобиле и 20-годишната девојка која управувала со возилото и уште една 20-годишна девојка која била на задното седиште.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести