петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Манчевски да ја признае вината, бараат од владејчката ВМРО-ДПМНЕ

vmro dpmne

Поврзани вести

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повикува потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста.

„Дамјан Манчевски да признае дека  калапел тендери во време кога бил член на највисокиот орган на СДСМ, Централниот Одбор. Денеска неговто оправдување е врв на ароганција и потценување на македонските граѓани. Фирмата во која Дамјан Манчевски е сопственик очигледно ги добивала тендерите заради високите позиции кои тој ги има во СДСМ“, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести