Свет

Застрашувачко видео од терористичкиот напад во ресторан во Париз

Застрашувачко видео од терористичкиот напад во ресторан во Париз
Застрашувачко видео од терористичкиот напад во ресторан во Париз

Застрашувачка видео снимка од напад во ресторан за време на масакрот во Париз, објави „Дејли мејл“.

Ексклузивната снимка покажува безмилосно дивјаштвото на убиецот од Исламската држава  и храбар преживувачки инстинкт на неговите жртви.

Тие исто така покажуваат неверојатна среќа на една млада жена на која терористот и вперува пушка во глва, но веднаш потоа ја пушта да си оди.

Таа изгледа е најсреќниот човек за време на психопатското дивеење во петокот во кој загинаа 129 лица, а 99 се сеуште во критична состојба.

За чудо, ниту еден од посетителите или вработените во внатрешноста на ресторанот не загинаа за за време на нападот, кој траеше помалку од една минута, пред напаѓачот да се качи во црн „сеат“.

париз

Еден човек кој штотуку пристигнал пред ресторанот бил застрелан во грбот, а починал на улица.

Двајца гости во ресторанот се