четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Турција: Полицијата заплени сто килограми експлозив

pkk

Поврзани вести

Полицијата запленила сто килограми експлозив во операција во Анкара.

Експлозивот бил скриен во земјата од Курдската работничка партија ПКК.

Полицијата го следела извесно време местото, каде бил запленет експлозивот – нитрометан со голема моќност, и уапсила лице, кое пристигнало за да го земе.

Приведениот е идентификуван како член на ПКК.

Најчитани вести