сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

ФОТО: Исполнето барањето на жителите на Црквино- поставени банкини на патот

pat

Последни вести

Барањето на жителите на село Црквино за поставување банкини на патот кој води кон селото е остварено само неколку дена подоцна.

Имено, при посетата на премиерот Груевски минатиот викенд во велешко, од жителите на Црквино беше побарано да се постави ограда на патот, бидејќи како што посочија, голем проблем за нив претставува немањето банкини покрај патот, особено во зима кога е многу лизгаво.

pt1

Министерот Мисајловски тогаш одговори дека за две недели ќе биде поставена ограда покрај патот, а ваквото ветување се реализираше дури и побрзо од очекуваното. Како што може да се види на фотографиите, барањето на жителите од село Црквино е веќе остварено.

 

Најчитани вести