вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

ФОТО: Софија Вергара официјално стана хрватска снаа

Sofija Vergara

Поврзани вести

Софија Вергара и Џо Манганијело денеска го кажаа судбоносното „ДА“.

Првите фотографии од свадбата во Палм Спрингс ги постави славната актерка на својот Инстаграм профил.

sofija

Нивната свадба привлече внимание поради тоа штоа таа е една од најатрактивните ѕвезди во Холивуд, но и поради информациите дека Џо по потекло е од Хрватска. Неговата мајка е од хрватскиот остров Брач, а неговиот татко е Италијанец.

Најчитани вести