недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Едниот руски пилот е мртов!

avion-srushen-1

Поврзани вести

Џихадистите објавија вознемирвачка видео снимка на која се гледа мртвото тело на еден од руските пилоти кои го управувале авионот кој денеска беше соборен на турско-сириската граница.

Имено, авионот беше соборен од турските воздухопловни сили, по неколкукратното предупредување дека авионот го нарушил турскиот воздушен простор.

pilot

Соборениот авион паднал на територија на Сирија во близина на упоришта на џихадистите.

Најчитани вести