недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Падна првиот снег во Македонија

sneg_patista

Поврзани вести

Слаб снег провејува низ Македонија. Синоќа околу полноќ снег врнеше на Попова Шапка и на ски центарот во Маврово, но снег за скијање сеуште нема.

sapka1

Се до петок повремен снег ќе паѓа на овие две локации, сепак не се очекува доволна количина која би значела старт на сезоната.

sapka

 

 

Најчитани вести