вторник, 23 мај 2017  |  Вести денес: 37

Украина забрани руски авиони да прелетуваат над нејзина територија

jacenjuk

Последни вести

Украина забрани руски авиони да прелетуваат над нејзина територија, соопшти денеска премиерот на земјата, Арсениј Јацењук.

– Украинската Влада реши да забрани секакви летови на руските авиокомпании во воздушниот простор на Украина“, соопшти Јацењук на заседание на министерскиот совет.

Најчитани вести