сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Кид “пукна” на синоќешниот дуел против Сакраменто

Поранешната НБА ѕвезда и сегашен тренер на Милвоки Бакс, Џејсон Кид на синоќешниот натпревар против Сакраменто буквално "збудале".

jason-kidd

Последни вести

Кид воопшто не личи на оној од играчките денови, кога важеше за смирен лидер во тимовите за кои настапуваше.

Сега е многу потемпераментен, а не му се ретки и случаите кога негодува на судиските одлуки.

На пример, синоќа во дуелот на Милвоки против Сакраменто малку недостасуваше да истепа еден од нив поради недосуден прекршок. Играчите го спречија да направи поголема глупост иако веќе беше исклучен.

Најчитани вести