петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Член на ИД уапсен во Скопје

uapseni500

Поврзани вести

Полицијата утринава спровела акција во која лишено од слобода е едно лице, член на ИД – Ислмска држава, пишува Курир.

Според неофицијалните информации, акцијата била спроведена во Скопје, а лицето е од населбата Чаир.

Иако се уште нема официјална потврда од МВР, апсењето е продолжување на акцијата „Ќелија“ во која беа опфатени македонски државјани кои учествувале во воени судири, директно или како логостика, на страната на Исламската држава, пред сè на боиштата во Сирија.

Најчитани вести