четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Две сириски деца загинаа во Егејско Море

migranti

Последни вести

Две сириски деца загинаа во нов инцидент со чамец со мигранти, кои се обидувале да стигнат до грчкиот брег преку Егејско море.

Петнаесет лица се спасени од крајбрежната стража откако нивниот чамец се превртел во немирното море во близина на Бодрум. Меѓу спасените е и едно четиригодишно девојченце.

Во водата се најдени телата на две сириски деца.

Во чамецот патувале 20-тина лица.

Спасувачката операција е се уште во тек.

Најчитани вести