вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 34

Трагедија: Во САД убиен поранешен светски шампион во бокс

Поранешниот светски боксерски шампион во тешка (крузер) категорија, О'Нил Бел е убиен во Атланта при грабеж, соопштија од САД.

o neill bell

Поврзани вести

Бел, кој беше роден во Јамајка и дури 13 години беше шампион во категориите ИФБ, ВБЦ и ВБА излегувал од автобус и налетал на престрелка.

Тој бил погоден од неколку куршуми и починал на лице место.

Во кариерата Бел имаше вкупно 27 победи (25 нокаута) и четири порази. Тој ја заврши професионалната кариера во 2011 година по триумфот над Рик Карсон.

Најчитани вести