четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Облачно со температура до 11 степени

Во Скопје облачно со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до седум Целзијусови степени.

облачно-време

Поврзани вести

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне во западните делови со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од четири до 11 Целзијусови степени.

Во Скопје облачно со слаб до умерен северен ветер.  Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до седум Целзијусови степени.

Во недела ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарјето и повремено засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Од понеделник времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат малку повисоки.

Најчитани вести