вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

И денеска променливо облачно со температура до 11 степени

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер.

promenlivo-oblacno-so-povremeni-vrnezhi-od-dozhd

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег.

Температурата ќе се движи од 3 до 11 целзијусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер. температура до 11 Температурата ќе достигне до 8 Целзијусови степени.

Најчитани вести