сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Возете внимателно, коловозите се влажни

Возете внимателно, коловозите се влажни

Возете внимателно, коловозите се влажни

Возете внимателно, коловозите се влажни

Поврзани вести

Возете внимателно, коловозите се влажни.

Возете внимателно, коловозите се влажни

Возете внимателно, коловозите се влажни

Прилагодена брзина на движење, внимателно возење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација, препорачува АМСМ. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци, каде е можна почеста појава на одрони: Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – крак Маврово, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Виница – Берово,.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

 

Најчитани вести