четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Железничка станица евакуирана поради заборавен ранец

zeleznicka

Последни вести

Бугарската полиција ги евакуираше сите присутни на Централната железничка станица во Пловдив, откако бил забележан оставен ранец во делот кај билетарниците.

Веднаш по примената информација за оставениот ранец, што се случило нешто по 10 часот по локално време (9 часот по средноевропско време), бил блокиран реонот околу станицата, биле евакуирани сите патници и вработени од објектот и бил запрен железничкиот сообраќај.

Набрзо по евакуацијата, на станицата се појавило 20-годишно момче кое изјавило дека ранецот е негов и дека го заборавил, по што наредбата за евакуирање била отповикана, а состојбата нормализирана.

Најчитани вести