петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Претепана девојка кај Олимписки базен

Три непознати лица излегле од автобус на ЈСП, по што еден од нив без повод и причина физички ја нападнал, ја удрил со тупаница во пределот на главата, од што и се нанесени повреди во вид на оток на левата страна на главата.

полиција

Последни вести

Во неделата 2.30 часот, на автобуската постојка на булеварот Кочо Рацин, кај Олимписки базен, три непознати машки лица физички ја нападнале 23-годишната скопјанка А.Д.

Лицата излегле од автобус на ЈСП, по што еден од нив без повод и причина физички ја нападнал, ја удрил со тупаница во пределот на главата, од што и се нанесени повреди во вид на оток на левата страна на главата.

Настанот го пријавила истиот ден во полициската станица во Центар, каде се превемаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести