вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 45

Пронајден експлозив на аеродром во Софија

bomba

Последни вести

Бугарската полиција денеска евакуираше дел од меѓународниот аеродром во Софија откако биле пронајдени сомнителни торби.

Во комбе паркирано пред аеродромот во Софија бил пронајден експлозив.

-Во комбето е пронајдена експлозивна направа, рекла портпаролката на бугарското Министерство за внатрешни работи, Даниела Велева, која додала дека полицијата се обидува да ја деактивира бомбата.

Полицијата претходно евакуирала дел од аеродромскиот Терминал 1 додека траела проверката на торбите во комбето.

 

 

Најчитани вести