петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Селмани: СДСМ да се запраша дали Заев ќе им биде лидер, или некој друг

Наместо да создаде услови за работа на медиумите, на Заев апсолутно не му е работа да се занимава да даде квалификација како медиумите работат, смета претседателот на ЗНМ, Насер Селмани..

Селмани: Политичките партии да се фокусираат на предлогот на Ванхојте

Селмани: Политичките партии да се фокусираат на предлогот на Ванхојте

Поврзани вести

По денешната скандалозна изјава на лидерот на СДСМ во која кажа дека медиумите се најголеми непријатели на опозицијата од ЗНМ со остра реакција.

 -Ова е несериозна изјава на лидерот на опозицијата. Наместо да создаде услови за работа на медиумите, апсолутно не му е работа да се занимава да даде квалификација како медиумите работат. Медиумите имаат право да имаат било каков однос кон ваквата изјава на лидерот на опозицијата, меѓутоа јас сметам дека прашање е на луѓето во опозицијата, на членовите и симпатизерите на СДСМ „Дали Зоран Заев ќе им биде лидер или некој друг“? , истакна претседателот на ЗНМ, Насер Селмани во изјава за Сител.

Инаку, денес Зоран Заев даде скандалозна изјава во која рече дека негови најголеми непријатели се медиуми.

Најчитани вести