Македонија

Времето сончево, температура до 16 степени

Времето сончево, температура до 16 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со повеќе сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер поизразен кон источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 10 до 16 степени.