понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 60

Времето сончево, температура до 16 степени

soncevo-esen-2

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со повеќе сончеви периоди.

Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер поизразен кон источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 10 до 16 степени.

 

Најчитани вести