среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Две лица се убиени во скопско Грчец

Во нив било пукано од лице или лица кои по нападот побегнале.

полиција

Поврзани вести

Две лица се убиени а едно се бори за живот по вооружен напад кој синоќа после 23 часот се случил во скопското село Грчец.

Од МВР не даваат информции дали убиените или повредениот се од селото ниту пак од какво оружје е пукано, а нема информации ниту за бројот на напаѓачите. Повредениот после извршената операција е задржан во болница на лекување.

Најчитани вести