ТОП,Македонија

Пиунот Шилегов, продолжена рака на тиранинот Заев, со отворена закана до новинари

Пиунот Шилегов, продолжена рака на тиранинот Заев, со отворена закана до новинари

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов не престанува со навредите. Тој на својот Фејсбук профил објави статус во кој упати жестоки навреди кон уредници на телевизии, притоа потценувајќи ја нивната дебата.

Гласноговорникот на Заев не пропушти да упати и по некоја лична навреда, што е вообичаено за него.

 

 

silegov

Ова не е прв ваков настап на Шилегов, кој е висок функционер на СДСМ и пратеник во македонскиот парламент.

Овојпат тој…