четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Еве како да се ослободите од стресот!

Исчистете ја душата и средете ги мислите...Психолозите откриваат неколку начини како да се ослободите од стресот

bicikl-1449153397-74074

Последни вести

Со негативните емоции можете да се изборите со петнаесетминутно туширање – само застанете под топол млаз вода, така што тушот ќе ви ги измасира главата и рамената.

Мислите бегаат, концентрацијата опаѓа, напнатоста расте, чувствувате внатрепна непријатнос, паника… Тоа се типични симптоми на стрес, кои не исфрлаат од рамнотежа.

Психолозите откриваат осум секогаш достапни начини како да се ослободите од насобраниот, но и налетот на нов стрес

Најчитани вести