петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Напад во ресторан во Каиро, најмалку 18 мртви (ВИДЕО)

Еден египетски функционер за безбедност изјавил дека напаѓачот работел во тој ресторан и добил отказ.

Напад во ресторан во Каиро, најмалку 18 мртви

Напад во ресторан во Каиро, најмалку 18 мртви

Поврзани вести

Најмалку 18 луѓе загинаа од експлозија од молотов коктел во ресторан во Kаиро, јавуваат египетските безбедносни сили.
Еден египетски функционер за безбедност изјавил дека напаѓачот работел во тој ресторан и добил отказ. Ресторанот се наоѓа во Квартот Агуз во центарот на Каиро.
 каиро
Досега милитантите на ИСИС ја преземаa одговорноста за голем број на експлозии и пукање во Египет, главно насочени против безбедносните сили од 2013 години, кога беше исфрлен исламистичкиот претседател Мохамед Морси по масовни протести.

Најчитани вести