петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Се урна спортски авион кај Љубљана, пилотот загинал

Несреќата се случила синоќа околу 19 часот

Се урна спортски авион кај Љубљана, пилотот загинал

Се урна спортски авион кај Љубљана, пилотот загинал

Последни вести

Спортски авион „PA-28″, кој летал од Виена во Љубљана, се урнал неколку минути пред да слета на аеродромот во Љубљна.

Несреќата се случила синоќа околу 19 часот. Три часа подоцна се пронајдени остатоците од авионот во шуманедалеку од местото Менгеш. А, недалеку од таму е пронајдено и телото на пилотот.

Најчитани вести