среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Спектакл во најава: Ќе гледаме реванш помеѓу Роузи и Холм

Ронда Роузи, УФЦ-борачката која го доживеа првиот пораз во кариерата пред извесно време повторно ќе влезе во ринг и ќе се бори против Холи Холм.

hi-res-ea930f8849c19efafab59bd9abd58090_crop_exact

Поврзани вести

Оваа информација ја потврди претседателката на УФЦ, Дана Вајт која за американски “ЕСПН” изјави дека Холм се согласила повторно да влезе во рингот со Роузи затоа што наводно “таа го заслужува тоа”.

Исто така, големо влијание има и интересот за борбата.

Сепак, конечната дата на реваншот сѐ уште не е потврдена.

Најчитани вести