Македонија

Магла кај Тетово, Гостивар, Битола, Штип, Прилеп

Магла кај Тетово, Гостивар, Битола, Штип, Прилеп

Од Автомото сојузот на Македонија информираат дека магла со видливост од 50 до 200 метри има кај Тетово, Гостивар, Страцин, Битола, Штип, Прилеп, Павлешенци, Македонски Брод и Кула.

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.