недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Магла кај Тетово, Гостивар, Битола, Штип, Прилеп

magla

Поврзани вести

Од Автомото сојузот на Македонија информираат дека магла со видливост од 50 до 200 метри има кај Тетово, Гостивар, Страцин, Битола, Штип, Прилеп, Павлешенци, Македонски Брод и Кула.

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести