среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 3

Авион вонредно слета во Будимпешта поради дојава за бомба

Портпаролот на полицијата, Викторија Чисер Ковач, за Ројтерс изјавила дека заканата била упатена до авиокомпанијата, но одбила да наведе за која компанија се раоти.

Авион вонредно слета во Будимпешта поради дојава за бомба

Авион вонредно слета во Будимпешта поради дојава за бомба

Поврзани вести

Авион на летот од Берлин до египетското летувалиште Хургада, денеска вонредно слетал во Будимпешта, бидејќи било јавено дека во авионот се наоѓа бомба, соопшти унгарската полиија.

Портпаролот на полицијата, Викторија Чисер Ковач, за Ројтерс изјавила дека заканата била упатена до авиокомпанијата, но одбила да наведе за која компанија се раоти.

Таа додала дека полицијата во моментов ги  претресува патниците и багажот во авионот.

Најчитани вести