понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Двајца прободени со нож при тепачка во Гостивар

Осомничениот за ранувањето на двајцата гостиварци е приведен

нож

Поврзани вести

Три лица од Гостивар се повредени синоќа во тепачка во која едно лице е полесно повреено, а двајца имаат расекотини од нож.

Според СВР Тетово, околу 21 часот на улицата „Ленинградска“ дошло до физичка пресметка на повеќе помлади лица. На тепачката и претходела куса расправија меѓу гостиварците М.Б. (23) и Ф.Ф. (30) од една страна и Л.Ј. (21) од друга.  Дваесет и едногодишник со нож, кој наводно го извадил Ф.Ф., им нанел расеченици на другите двајца, на едниот во вратот, а на другиот во десната надлактица. Во неутврдени околности уште едно лице е полесно повредено, веројатно со скршено шише.

Повредените биле згрижени во гостиварската болница, по што се препратени на скопските клиники и се надвор од животна опасност.

Осомничениот за ранувањето на двајцата гостиварци е приведен и по расветлување на поединостите ќе се соочи со соодветна пријава, а во текот на денот ќе биде изведен и пред судија во претходна постапка.

Најчитани вести