недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

Осум непријатели на рамниот стомак

Сакате новата сезона да ја дочекате во топ форма? Посебно со рамен, затегнат стомак? Тогаш треба овие осум непријатели да ги држите што е можно подалеку. И секако, без интензивно вежбање овој режим на исхрана нема да има никакво дејство...

ramen-stomak-111

Последни вести

Сакате новата сезона да ја дочекате во топ форма? Посебно со рамен, затегнат стомак? Тогаш треба овие осум непријатели да ги држите што е можно подалеку. И секако, без интензивно вежбање овој режим на исхрана нема да има никакво дејство…

Засладувачи

Позната замена за шеќерот по хемиски состав е алкохолот, но е изведена од молекулата на шеќерот. Во засладувачи спаѓаат сорбитол, манитол и други, што често може да ги најдете во голем број колачи, посебно во мафини. Со оглед на тоа што вашиот дигестивен тракт неможе да ги апсорбира тие не ви се најдобри пријатели и може да предизвикаат гасови, подуеност и дијареја.

Газирани пијалаци

shto-se-slucuva-koga-kje-prestanete-da-piete-gazirani-pijalaci copy

Газираните пијалаци миже да го наполнат вашиот стомак со воздух па ќе се чувствувате подуено. Наместо газирани пијалаци, пијте вода или пијалаци без калории што се богати со антиоксиданси.

Свежа храна

Одредена свежа…

Најчитани вести