недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 26

Ослободен синот на Гадафи

Либанската полиција го ослободи Гадафи и ќе го сослуша, соопшти безбеносен претставник, без да прецизира каде точно е ослободен синот на Гадафи.

Ослободен синот на Гадафи

Ослободен синот на Гадафи

Последни вести

Ханибал Гадафи, бизнисмен и син на поранешниот либиски диктатор Мохамед Гадафи, кој вчера беше киднапиран од екстермисти во Либан, е ослободен, јавуваат безбедносни претставници.

Либанската полиција го ослободи Гадафи и ќе го сослуша, соопшти безбеносен претставник, без да прецизира каде точно е ослободен синот на Гадафи.

Според други извори Гадафи бил киднапиран од вооружена група во регионот на Бака додека патувал од Сирија, како и дека бил ослободен во истиот регион.

Најчитани вести