вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Работник почина во центарот на Скопје

policijaaaaa

Последни вести

Педесет и едногодишниот Т.П. од Скопје поќина вчера откако му паднала метална цевка на глава од скеле, додека работел во објект во изградба на ЕЛЕМ на улица „Македонија“.

Смрт констатирал лекар од ИМП. Увид на местото на настанот изршила екипа од СВР-Скопје.

По наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести