Македонија,Крими хроника

Работник почина во центарот на Скопје

Работник почина во центарот на Скопје

Педесет и едногодишниот Т.П. од Скопје поќина вчера откако му паднала метална цевка на глава од скеле, додека работел во објект во изградба на ЕЛЕМ на улица „Македонија“.

Смрт констатирал лекар од ИМП. Увид на местото на настанот изршила екипа од СВР-Скопје.

По наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.