вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Забрана за патувања во Русија за припадниците на турските Вооружени сили

turcija

Последни вести

Генералштабот на турската армија денеска на припадниците на турските Вооружени сили им издаде забрана за патувања во Русија, пренесува МИА.

По соборувањето на рускиот бомбардер Су-24, пред три недели, Генералштабот на турската армија донесе серија мерки.

Односите меѓу Москва и Анкара се влошија, откако на 24 ноември турските военовоздухопловни сили го соборија рускиот авион во реонот на турско-сириската граница.

Најчитани вести