четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Ограбена обложувалница во Скопје

krazba-razbojnici-539x320

Последни вести

Засега непознато маскирано лице синоќа околу 21 часот извршил грабеж во спортската обложувалница “Вил Хил“ на улицата „Ратко Митровиќ“ во Скопје.

Разбојникот со закана со пиштол од вработениот во обложувалницата одзел над 49.000 денари, по што избегал во непознат правец.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести