вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Иван Јовановски е нов член во стручниот штаб на селекторот Ангеловски

Македонскиот тренер Иван Јовановски ќе биде дел од стручниот штаб на А-репрезентацијата на Македонија чиј нов селектор е Игор Ангеловски.

jovanovski

Поврзани вести

Јовановски ќе биде дел од стручниот штаб на А-репрезентацијата како кондициски тренер.

Тој во минатото беше дел од тимовите на ЦСКА Софија и Лудогорец, а во моментов е дел од азербејџански Интер Баку.

Пред да замине во странство, Јовановски работеше и во македонскиот клуб Металург.

Младиот тренер направи вистински “бум” со екипата на Лудогорец, кога во 2012 година како дел од стручниот штаб со релативно млад тим ја освои двојната круна во Бугарија, прв пат во својата 67-годишна историја.

Најчитани вести