понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Меси со поздрав до сите критичари: Е*ете се !

Најдобриот фудбалер на Барселона и Аргентина, Лионел Меси во интервју за аргентинските медиуми "удри" по критичарите и ги поздрави со сочна пцовка.

messi-interview-1450036169125

Поврзани вести

Тој зборуваше на тема неговите фудбалски партии во Аргентина и на новинарот му образложи зошто не ја пее националната химна.

Стигнавме до финалето на СП, бевме подобар противник на теренот за разлика од Германија. Загубивме по продолженија. Слично беше и во Копа Америка, каде загубивме од Чиле по изведување на пенали. Бевме на чекор до крајот, но не успеавме. Затоа, критиките ме лутат, луѓето критикуваат без размислување. Знаете што, е*ете се! Не доживеавме елиминација во осминафиналето за да имаме таков третман. Што се однесува до националната химна, не треба да ја пејам за да ја чувствувам, изјави аргентиснкиот голгетер.

Најчитани вести