недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 10

ЛШ: Ждрепката ни даде неколку супер интересни дуели во 1/8 финалето

Осминафиналните двојки од Лигата на шампионите ќе донесат суперинтересни битки откако беа извлечени неколку дуели на европски гиганти, кои меѓусебе ќе се борат за место во четвртфиналето од елитното европско натпреварување.

champions league

Поврзани вести

Челзи ќе ги одмери силите со ПСЖ, во обид Мурињо и неговите избраници да се одмаздат за ланската несреќна елиминација од овој противник.

Среќата повторно не му беше наклонета на Арсенал, па “пулените” на Венгер ќе се сретнат со европскиот првак Барселона, додека Баерн Минхен ќе ги одмери силите со европскиот вицешампион Јувентус.

Реал Мадрид го очекува двомеч со Рома, додека ждребот му беше најнаклонет на тимот на Волфсбург, кој за противник го доби Гент.

Големото финале на Лигата на шампионите ќе се игра на 28 мај на стадионот “Сан Сиро” во Милано.

Двојки за осминафинале:

Гент – Волфсбург

Рома – Реал Мадрид

ПСЖ – Челзи

Арсенал – Барселона

Јувентус – Баерн Минхен

ПСВ Ајндховен – Атлетико Мадрид

Бенфика – Зенит

Динамо Киев – Манчестер сити

Најчитани вести