петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Александар Трајковски во хуманитарна акција

Дресот на македонскиот репрезентативец Александар Трајковски се најде на аукција во Италија со почетна цена од 150 евра.

Palermo - Frosinone

Поврзани вести

Трајковски во саботата го постигна својот прв гол во Серија А, откако мајсторски погоди откосо во подалечниот агол од голот на Фросиноне, во меч на кој Палермо славеше со 4:1.

Трајковски по мечот беше најдобро оценетиот фудбалер на сицилијанците на овој дуел, па неговиот дрес на крајот заврши на аукција на “Черитистарс”.

Дресот е со автограм од македонскиот репрезентативец и седум дена трае аукцијата на која ќе има наддавање за некој колекционер да го купи истиот. Процент од парите ќе одат во хуманитарни цели.

trajkovski

Најчитани вести