петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

НБА: Сан Антонио ја “прегази” Јута со 37 разлика

Натпреварите од синоќешната програма во НБА лигата поминаа во знакот на домашните екипи, а најубедлива победа забележа тимот на Сан Антонио.

nba

Поврзани вести

Сан Антонио на домашен терен ја совлада Јута со 118:81.

Сите кошаркари на Спарси што се појавија на теренот се запишаа во листата на стрелците при што најефикасен беше Кавај Ленард со 22 поени. Кај Јута, Дерик Фејворс постигна 16 поени, што беше премалку за да се избегне високиот пораз на ова тешко гостување.

НБА Резултати:

Портланд – Њу Орлеанс 105:101
Сан Антонио – Јута 118:81
Далас – Феникс 104:94
Денвер – Хјустон 114:08
Детроит – ЛА Клиперс 103:105
Бруклин – Орландо 82:105
Чикаго – Филаделфија 115:96
Мемфис – Вашингтон 112:95
Атланта – Мајами 88:100
Индијана – Торонто 106:90

Најчитани вести