петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

УЕФА состави избор на најдобар тим – без Меси и Нејмар

УЕФА го избра најдобриот тим за досегашниот тек од Лигата на шампионите во кој интересно не се најде ниту еден фудбалер од Барселона.

uefa izbor

Поврзани вести

Во изборот на Европската куќа на фудбалот немаше место и за двајцата кандидати за “Златната топка” од редовите на каталонскиот тим, Лионел Меси и Нејмар.

Екипата која ја состави УЕФА во формација 4-3-3, е следната: Кевин Трап (ПСЖ) – Андреа Барзаљи (Јувентус), Тиаго Силва (ПСЖ), Диего Годин (Атлетико Мадрид), Давид Алаба (Баерн Минхен) – Свен Кумс (Гент), Вилијан (Челси), Рахим Стерлинг (Манчестер сити) – Томас Милер (Баерн М.), Хулк (Зенит), Кристијано Роналдо (Реал Мадрид)

Најчитани вести