четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Уништени рутите за снабдување од Турција кои ги користи ИД

Овие рути се уништени со поддршка на руските воздушни напади.

Уништени рутите за снабдување од Турција кои ги користи ИД

Уништени рутите за снабдување од Турција кои ги користи ИД

Поврзани вести

Сириската војска уништила повеќе рути од Турција кои се користат за снабдување на борците на Исламската држава, јави ирансата агенција „Фарс“.

Овие рути се уништени со поддршка на руските воздушни напади. Сириските сили, исто така го уништиле упориштето на Исламската држава во провинцијата Алепо, во северна Сирија.

 

Најчитани вести