среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Барселона во полуфиналето ќе игра без помошта на Меси

Лионел Меси нема да им помогне на своите соиграчи во денешното полуфинале на Светското клупско првенство во кое Барселона за противник ја има екипата на Гвангжу Евергранде.

MESSI SITE SME VINOVNI

Поврзани вести

Непосредно пред натпреварот, актуелниот европски првак објави дека Аргентинецот нема да биде во комбинација поради болки во стомакот, што значи дека Барса нема да смета на две големи ѕвезди, откако поради повреда овој дуел ќе го пропушти и Нејмар.

Победникот од денешниот натпревар во Јокохама во финалето ќе се сретне со Ривер Плата.

Најчитани вести