Спорт

Барселона во полуфиналето ќе игра без помошта на Меси

Барселона во полуфиналето ќе игра без помошта на Меси

Непосредно пред натпреварот, актуелниот европски првак објави дека Аргентинецот нема да биде во комбинација поради болки во стомакот, што значи дека Барса нема да смета на две големи ѕвезди, откако поради повреда овој дуел ќе го пропушти и Нејмар.

Победникот од денешниот натпревар во Јокохама во финалето ќе се сретне со Ривер Плата.